Úvod > O oddíle

O oddíle

Náš oddíl je registrován pod střediskem Vočko, které sídlí v Praze 6. Jednadvacítka pracuje od znovuobnovení Junáka v roce 1989. Během této doby se zde vystřídalo mnoho členů, ale i několik vedoucích. Někteří jsou stále ještě součástí našeho oddílu nebo střediska. V roce 1999 se vedení 21. smečky vlčat, která pracuje také ve středisku Vočko, dohodlo s vedením 21. oddílu skautů a své oddíly si prohodily. Od té doby Jednadvacítka pracuje prakticky beze změn.


21. oddíl skautů se skládá ze tří družin a to: Orli, Pardálové a Štíři. Každá družina má svého rádce. Ve vedení oddílu je vedoucí oddílu a zástupce vedoucího oddílu (kontakty na vedení Jednadvacítky).


Činnost jednadvacítky je složena z družinových schůzek, konaných jednou za týden a jednodenních nebo vícedenních výprav, které se konají jednou za čtrnáct dní (program činnosti oddílu, foto z výletů). Vyvrcholením oddílové činnosti za školní rok je letní tábor, který se koná tři týdny během letních prázdnin (táborové foto). Během roku v našem středisku probíhají celo-střediskové hry, kterých se Jednadvacítka samozřejmě účastní a nejen to, některé i pořádá. Na oddílových akcích chodíme do přírody, poznáváme památky a učíme se, jak se k těmto cennostem chovat. Během tábora se snažíme žít v přírodě a odtrhnout se od běžného života ve městě. Na táboře se učíme, jak zacházet s ručním nářadím, jak se orientovat v přírodě, jak zacházet s lany, jak rozdělat oheň, učíme se zručnosti, zdravovědě a mnoho jiných zajímavých věcí. Součástí všech akcí je i teoretické vzdělávání, jako je historie, zeměpis, přírodověda, procvičování paměti a další. V činnosti Jednadvacítky není zahrnuto jen vzdělávání, ale také zábava, různé hry, sportovní aktivity, kulturní akce apod.


Jednadvacítka má otevřené dveře pro všechny chlapce ve věku od 7 do 14 let. Pokud si chceš vyzkoušet něco nového nebo něčemu novému a zajímavému se naučit, zavítej do naší klubovny v Praze 6 nebo nás kontaktuj přes oddílový email (kontakty a adresa s mapkou klubovny).

Vedení a členstvo 21. oddílu skautů – Jednadvacítky.

21. oddíl skautů – Jednadvacítka
© Binn 2015
Úvod
O oddíle
Junák
Akce
Kalendář
Schůzky
Tábor
Info
Finance
Oddílová praxe
Ke stažení
Foto
Z výprav
Z táborů
Kontakty
Vedení oddílu
Klubovna
Středisko Vočko
Ověřit CSS!   Valid HTML 4.01 Transitional