Úvod > O oddíle

O oddíle

Náš oddíl je registrován pod střediskem Vočko, které sídlí v Praze 6. Jednadvacítka pracuje od znovuobnovení Junáka v roce 1989. Během této doby se zde vystřídalo mnoho členů, ale i několik vedoucích. Někteří jsou stále ještě součástí našeho oddílu nebo střediska. V roce 1999 se vedení 21. smečky vlčat, která pracuje také ve středisku Vočko, dohodlo s vedením 21. oddílu skautů a své oddíly si prohodily. Od té doby Jednadvacítka pracuje prakticky beze změn.


21. oddíl skautů se skládá ze tří družin a to: Orli, Pardálové a Štíři. Každá družina má svého rádce. Ve vedení oddílu je vedoucí oddílu a zástupce vedoucího oddílu (kontakty na vedení Jednadvacítky).


Činnost jednadvacítky je složena z družinových schůzek, konaných jednou za týden a jednodenních nebo vícedenních výprav, které se konají jednou za čtrnáct dní (program činnosti oddílu, foto z výletů). Vyvrcholením oddílové činnosti za školní rok je letní tábor, který se koná tři týdny během letních prázdnin (táborové foto). Během roku v našem středisku probíhají celo-střediskové hry, kterých se Jednadvacítka samozřejmě účastní a nejen to, některé i pořádá. Na oddílových akcích chodíme do přírody, poznáváme památky a učíme se, jak se k těmto cennostem chovat. Během tábora se snažíme žít v přírodě a odtrhnout se od běžného života ve městě. Na táboře se učíme, jak zacházet s ručním nářadím, jak se orientovat v přírodě, jak zacházet s lany, jak rozdělat oheň, učíme se zručnosti, zdravovědě a mnoho jiných zajímavých věcí. Součástí všech akcí je i teoretické vzdělávání, jako je historie, zeměpis, přírodověda, procvičování paměti a další. V činnosti Jednadvacítky není zahrnuto jen vzdělávání, ale také zábava, různé hry, sportovní aktivity, kulturní akce apod.


Jednadvacítka má otevřené dveře pro všechny chlapce ve věku od 10 do 14 let. Pokud si chceš vyzkoušet něco nového nebo něčemu novému a zajímavému se naučit, zavítej do naší klubovny v Praze 6 nebo nás kontaktuj přes oddílový email (kontakty a adresa s mapkou klubovny).

Vedení a členstvo 21. oddílu skautů – Jednadvacítky.

21. oddíl skautů – Jednadvacítka
© Binn 2020
Úvod
O oddíle
Junák
Akce
Kalendář
Schůzky
Tábor
Info
Finance
Ke stažení
Pro členy
Hodnocení
Oddílová praxe
Foto
Z výprav
Z táborů
Kontakty
Vedení oddílu
Klubovna
Středisko Vočko
Ověřit CSS!   Valid HTML 4.01 Transitional