Rubriky
Kronika

Stříbrné Hory

31. 5. – 2. 6. 2024

Tato vícedenní výprava, která se uskutečnila od pátku 31. května do neděle 2. června 2024 byla ve znamení deště a nepředvídané události. Již cestou vlakem do Stříbrných Hor nás překvapila velká závada na trati za Havlíčkovým Brodem. Kvůli poruše jsme v Havlíčkově Brodě dohnali předchozí vlakový spoj a zároveň měli 70 minut zpoždění. A protože další spoj, který nás měl dopravit z Přibyslavy do Stříbrných Hor, jsme nestihli musela nám hodná šéfová vlaku (vlakvedoucí) zařídit mimořádnou zastávku s rychlíkem ve Stříbrných Horách. Cesta byla krkolomná, ale na chajdu jsme nakonec dorazili.

Druhý den nám od rána pršelo, takže jsme postavili pártystan a v něm si dali snídani. Po snídani, když trochu přestalo pršet, jsme lovili runy s abecedním klíčem. Bylo potřeba runové písmo nalézt, zapamatovat a následně si ho správně zapsat do zápisníku. Po obědě jsme vyrazili po stopách druidů, kteří se nacházeli v okolí. U každého druida bylo třeba splnit nějaký úkol. Například zodpovědět hádanku, vyskládat špejle na láhvi na sebe atd. U posledního Velkého druida jsme se dozvěděli o tématu táborové hry. Druid nám předal dopis, ve kterém byla pozvánka na tábor a žádost o pomoc v boji proti nastávajícímu Ragnaroku. Do opékací a grilovací večeře jsme hráli fotbálek.

V neděli jsme zase vstávali do deštivého rána. Po sladké snídani přestalo pršet a my jsme si sbalili batohy a čekali až nám uschnou tropika a pártystan. Během schnutí stanů jsme uklidili a zahráli pár her. Po dobrém obědě, sbalení všech stanů a závěrečné hře „Maso na talíři“ jsme vyrazili směr vlaková zastávka. Zpáteční cesta ze Stříbrných Hor až do Prahy proběhla bez problémů a po rozloučení na Hlavním nádraží jsme se vydali do svých domovů. Celkem se nás na výpravě sešlo 18.

Foto z výletu je v naší fotogalerii výprav.

Akce se zúčastnil: Bimbo, Úhoř, Dárek, Žolík, Bubloš, Fík, Kulíšek, Řízek, Rys, Kosák, Sam, Nikita, Varan, Komár, Lišák, Hrom, Groot, Losos